Kõva tunnustus! Üks neljast discgolfi suurturniirist toimub 2025. aastal Tallinnas

Kõva tunnustus! Üks neljast discgolfi suurturniirist toimub 2025. aastal Tallinnas

Kui alles paar kuud tagasi said discgolfi Euroopa meistrivõistluste korraldajad rõõmustada uudise üle, et 2024. aastal on Tallinnas toimumas Disc Golf Pro Tour’i etapp, siis täna teatati veelgi kõrgema tasemega turniiri korraldusõiguse saamisest. Nimelt võõrustab Tallinna Lauluväljak 2025. aastal ühte suure slämmi võistlust ehk majorit.

Võistluse ühe peakorraldaja Matthias Vuti sõnutsi tuli korraldusõiguse saamine mõnevõrra üllatusena. “Olime kindlad, et ühel hetkel me sellise turniiri Eestisse toome, aga et see juba 2025. aasta juhtub, see oli pigem meile endale ka üllatus,” rääkis Vutt.

Lisaks Tallinna lauluväljaku etapile toimub 2025. aastal veel kolm Majorit, millest üks on maailmameistrivõistlused Soomes ning kaks etappi korraldatakse USA-s. Vutt teadis märkida, et esmakordselt ajaloos toimuvad ühel aastal Euroopas kaks majorit. “Ajalooliselt on discgolf olnud võrdlemisi USA-keskne sport. On tore näha, et ala arengut koordineeriv PDGA (Professional Disc Golf Association) on suunanud pilgud aina rohkem Euroopa poole,” lisas ta.  

Loe kogu uudist siit