Discgolf.ee meeskonnaga liitus Anthony “isokäsi” Enden!

Discgolf.ee meeskonnaga liitus Anthony “isokäsi” Enden!

Igas endast lugupidavas tiimis peab olema üks pikema lennujoonega kettapildur. Rahvasuu teab rääkida, et isokäsi viskab kaugele ja meil on just sellist kettapildurit vaja.

Anthony võtab üle Discgolf.ee e-poe ja portaali juhtimise ning vastutab sisulise poole eest. Talviti Austrias St. Antoni suusakeskuses tegusid tegeva discgolfi spetsialistiga on ühist teed otsitud juba mõnda aega. Esimene kuu on läbi saamas ning Discgolf.ee e-poe kiire kasv ning üldine discgolfibuum näitavad selgelt, et tulevärk on alles algamas.

Miks liitusid Discgolf.ee meeskonnaga?

Nagu paljud teavad olen ma viimased 4 talve töötanud Austria Alpides ja pärast pikki töökaid talvesid olen kodumaal võtnud väga "iizilt", töötanud projektipõhiselt, kuid peamiselt puhanud, trippinud ja erinevatel radadel mänginud. Sel suvel ma enam nii vaba graafikuga logeleda ning "puhata" ei soovinud, eks osaliselt pandeemiast tingituna tahtsin end tööga hõivata. Ja nagu võluväel said Leetma & co minu ammu oodatud/soovitud e-poe valmis ning kunagi sai Silverile öeldud, et võib minuga arvestada. Enam paremat võimalust mu jaoks poleks saanudki tekkida – töö ja hobi, kolleegid ja sõbrad, kõik üheskoos.

Anthony Enden

Nimeta kolm asja, mida kõik discgolfarid peaksid sinu kohta teadma?

1. Kuni 2. klassi lõpuni oli minu emakeeleks soome keel, eesti keelt hakkasin väidetavalt vaikselt rääkima alles 5-6 aastaselt.

2. Ei ole kunagi kardiga sõitnud.

3. Lemmikloomaks on laika, kellele väikevend 2-aastasena pani nimeks "Kümme".

Räägime nüüd Discgolf.ee-st. Mis suvi toob? Millised on järgmised suuremad arengud, mida võib oodata?

Suvi toob mitu suurt ja vägevat võistlust: L64 festar ja Prodigy Championship. Kõrvemaal üritame kalendrisse mahutada kord kuus ühe Järva-Jaani100 maratoni väikevenna ehk mängime pro ja am raja 39 korvi ühte jutti – mõnus pühapäevane põks enne Männiku nädalamängu.

Discgolf.ee veebipood kasvab iga nädalaga – laoseis suureneb, samas iga päev läheb tellimusi kasti kui mitte kolme kasti jagu välja. E-poodi on plaanis tuua veel palju huvitavat, aga ma ei hakka neid hetkel veel spoilima – iga asi omal ajal. Püüame tuua kodulehele next level sisu, videomaterjali ja podcaste, kokkuvõtteid võistlustelt – kõik hea ühes kohas.

Millistel võistlustel saab sind sellel hooajal näha?

Väga hea küsimus, sest ma ei tea ise ka päris täpselt. EHMV toimub samal ajal ühe keskmisest tummisema ürriga Setomaal ning kui emb-kumb oma toimumisaega ei muuda kaldub kaalukauss Ostrova Festari kasuks. Seal saan vähemalt viimasele päevale peale! Aga on teatud võistlused, kus mind kohe kindlasti näha saab: Vormsi Open; L64 Festival; Prodigy Championship; EDGL karikasarja etapid; Tõuse, Naerata, Sära etapid ning eks ma ürita "suurtele Eestikatele" ka jõuda, iseasi kas mängija või meediapersoonina. Oleks tahtnud ka Tyyni suurepärasest vibe-st osa saada, aga praegustes tingimustes jätan selle plaani järgmisesse aastasse.

Anthony Enden ja Ricky Wysocki

Sinu kolm go-to ketast ja miks?

Hetkeseisuga oleks nendeks AndiDye Opto Ballista Pro, Lucid Pioneer ja old-school fuzion Suspect. See Ballista Pro on ajuvaba lennuk – 2020. aasta suvisel Järvakandi TõuseNaerataSära võistlusel viskasin oma tänaseni püsiva distantsirekordi – kell oli 11:01, võistluse avavise 1. rajal ja ketas maandus 180-185 m peal. Tulemuseks lihtne 4.

Pioneer on üks mitmekülgsemaid kettaid mu kotis, mõnusalt sissemängituna saab teda kasutada nii 100+ m koridorivisetel kui flex-fore metsast välja päästmistel.

Vot see vana legendaarne fuzion suspe – kellel neid türkiissiniseid leidub võib ühendust võtta ja võtan "hoiule" sümboolse summa eest. Lühemad sirged koridorivisked, annuka fore'd mis peavad üleminevalt hõljuma jääma – see ketas on puhas kuld nendes oludes.

Sinu soovitused alustavale mängijale?Discgolf on tänaseks levinud nii suurtesse massidesse, et pea igal alustaval mängijal on kindlasti keegi tuttav, kes on juba vähe asjalikum ja oskab anda soovitusi, võib-olla ka mõne ketta testimiseks. Kui ikka pisik hakkab külge, siis tuleb seada sammud Discgolf.ee poodi, kust lisaks ketastele saab soovitusi ja nõu küsida, millele peaks tähelepanu pöörama ja kuidas alguses oma tehnikat lihvida. Alguses ei maksa kindlasti osta kokku suurt hulka kettaid – paarist kettast piisab. Kui juba tunned, et need kettad ei sobi või vaja veidi teistsuguse viske jaoks uut ketast, siis on eelnevate ketaste lennujoonte põhjal juba lihtsam järgmisi valida.

Kes teevad sinu arvates järgmisena Eesti discgolfis läbilöögi? Talendid, kellel peaks silma peal hoidma.

Rasmus Metsamaa ja Henar Ruudna on kaks tegelast, kellega puutun üsna tihti kokku ja jälgides nende tegemisi ka sotsiaalmeedias, siis trenni uhavad nad lausa minu, Leetma ja Naritsa eest ka teha. Mõlemal mehel on võimed, tehnika ja mänguline IQ piisav, et mängida end Eestikate lead cardi ja miks mitte medalile. Üleüldse see võitlus tipus läheb aina tihedamaks ja Albert ei saa siin väga lihtsalt enam midagi kätte.

Villotat ei saa vist "läbilöögi" alla enam liigitada, ta on juba mitmel võistlusel kogu MPO fieldi ära kustutanud, olles ise junsude divisjonis. Aga kindlasti ootaks uusi junsusid, kes tuleks ja hakkaks sama suure hooga MPO tippu kimbutama. Simar Villmann, Roland Kõur, võib-olla mõni kolmas-neljas veel.

Kus on Eesti ja maailma discgolf 5 aasta pärast?

Ma südamest loodan, et Eesti discgolf on juba selle suve lõpuks tagasi seal, kus on ka maailma discgolf. Teatavasti Albert juba redutab Mehhiko kuuma päikese all ning peagi saab loodetavasti omadega teisele poole piiri, Silver ja Kristin peaksid ka "maailmakate" ajaks Ameerika mandrile jõudma. Loodetavasti edaspidi reisipiirangud aina leevenevad, see annaks nii Eesti, Soome ja ka teiste riikide kettavõluritele võimaluse ikkagi minna rinda pistma kogu maailma koorekihiga. Vastasel juhul jääb Euroopa discgolf iga hetkega veidi USA omast maha.

5 aasta pärast võiks Eesti discgolf olla sealmaal, et 5 kuni 10 mängijat suunduvad hooaja alguses USA-sse ja teevad kaasa kogu suvise kalendri ning loodetavasti ka mängivad seal top50 kohtadel. Kui juba järgmisest suvest alates lisaks Albertile, Kristinile ja Silverile jõuaks 1-2 uut nime sinna karussellile, liiguksime õiges suunas. Lisaks võiks iga aastaga mõni uus nimi jõuda tehase tiimi ning saada sellega tõuke ja toe välisturneede elluviimiseks. Ahjaa – 5 aasta jooksul võiks mõni suurem võit ka meeste seas tulla sealt Ameerika mandrilt. USDGC võit ühe eestlase vöö vahel oleks päris magus!

Räägi lõpetuseks üks vahva seik discgolfirajalt

2020. aasta Alutaguse Openi raames otsustas üks Kuremäe Kloostri Hostelis peatunud discgolfi harrastajate seltskond minna tutvuma kohaliku Kuremäe Metsiku Sea rajaga. Kuna rajal ühtegi teist seltskonda mängimas ei olnud lubasime endile väikestviisi reeglite rikkumist ja liikusime 7-se pundina rajalt rajale, ei hakanud poolitama. Enne viimast, 9. korvi oli Ertti Hinn kindlal viimasel kohal. Plätud jalas, sõbralt laenatud Zeus käes, astus Ertti viimasele tiialale ja saatis elegantse fore-hyseri teele, mis maandus otse kettidesse. 5 mänguaasta peale esimene tops, oh seda naeratust mehe näol. Tähistasime väärikalt Hosteli "baari" kõige kallima vahuveiniga. Pärast seda pole Erttit väga enam disciradadel nähtud.

Jägi Anthony tegemisi Instagramis.