Selle aasta Eesti Meistrid discgolfis selguvad juba laupäeval Pärnumaal

Selle aasta Eesti Meistrid discgolfis selguvad juba laupäeval Pärnumaal

Selle aasta meistrivõistlused discgolfis toimuvad 2.–5. augustil 2023 Jõulumäe discgolfipargis, Pärnumaal. Mängitakse neli võistlusringi Jõulumäe Kollasel PRO asetusega muudetud rajal, üks ring päevas. Võistlusel saab kaasa elada avatud MPO, FPO ja MP40 divisjoni mängijatele.

Homme alustavad nelja päevast teekonda Eesti meistritiitlini 164 mängijat, kellest 28 FPO divisjonis, 96 MPO divisjonis ning 40 MP40 divisjonis. Kõik 164 mängijat on võistlusele pääsenud erinevate võistluste kaudu: 2022. aasta Eesti Meistrivõistlustelt, 2023. aasta Karikasarja etappidelt, 2023. aasta Meistrivõistluste kvalifikatsioonivõistlustelt ning jagatud on ka mõned wildcardid EDGL-i liikmesklubidele.

Nagu mainitud, siis toimub võistlus Jõulumäe Kollasel PRO asetusega rajal, mis tähendab seda, et rada on muudetud spetsiaalselt antud võistluseks. Kui mujal maailmas on juba tavaks saanud, et FPO ja MP40 mängivad MPO-st erinevat layout-i, siis on ka meil Eestis selles osas sammuke edasi astutud. Kuigi FPO ja MP40 divisjonidel veel päris oma layout-i ei ole, on antud divisjonidel korvidel oma PAR väärtused, mis muudab reitingu MPO-st eraldi seisvaks.

Discgolf.ee, Discgolfiliit, EMV

Kes kevadel toimunud EDGL karikaetappi jälgis, siis sai ilmselt kinnitust, et jõulumäe Kollane PRO asetusega rada on üpriski nõudlik ning eelise saavad mängijad, kes suudavad kõikidel päevadel kõige stabiilsemalt mängida. Siinkohal saab näiteks tuua MPO ja FPO divisjonid, kus esiviisiku vahed olid väga väikesed ning paremusjärjestus muutus iga korviga. Erinevalt karikateapist on seekord tegemist aga nelja ringiga võistlusega, mis tähendab, et kaarte saab kogu võistluse vältel korralikult segatud ning põnevust peaks jätkuma iga päev!

Võistluse tulemused hakkavad homme tiksuma siia alates kella 8:30-st, kui esimesed avavisked teevad FPO divisjoni mängijad.

Sellel aastal läheb Discgolf.ee tiimi esindama korralik nimekiri võistlejaid:

Team Latitude 64: FPO Keiti Tätte, MPO Albert Tamm, Silver Lätt ja Rasmus Metsamaa.

Team Prodigy: FPO Kaidi Allsalu, MPO Mauri Villmann, Henar Ruudna, Mathias Villota, Tarmo Laiksoo, Martin Loim ja Eno Juul.

Team Latitude 64 Eesti: FPO Marianne Must, Kaire Tekku, Maria Liivamägi, MPO Hannes Kurn, Erki Alliksoo, Allan Kask, Björn Marrandi ja Keiro Jõgisalu.

Team Clash Disc Eesti: FPO Maarja Soasepp, Birgit Vider, MPO Anthony Enden, Riho Rogov, MP40 Raimo Kimmel

Team Prodiscus: MPO Roland Kõur

 

Discgolf.ee soovib omalt poolt kõikidele võistlejatele kindlat kätt ning soosivat taganttuult!

 

Pildid: Eesti Discgolfi Liit