Vormsi Open 2021, discgolfivõistlus Vormsi saarel

Jaanus Lõvi X Vormsi Open 2021 - on, mida oodata!

Mai viimasel nädalavahetusel toimub Vormsi saarel discgolfi võistlus Vormsi Open 2021. 18-korviga ajutine pop-up rada pannakse püsti mõni päev enne põhivõistlust. Alati päikeseline Vormsi võõrustab discgolfareid küll alles esimest korda, aga see-eest kohe suurelt.

Vormsi Open 2021

Muljetavaldav auhinnafond sisaldab Porsche Tallinna esinduse poolt välja pandud unistuste auto kasutusõigust nädalavahetuseks ning piletit üritusele Porsche Driving Experience ehk magusat võimalust Audruringil koos sõiduinstruktoriga gaasi põhja vajutamiseks.

Lisaks auhinnastavad parimaid kohvigurmaanide lemmik pesa Surfcafe, mütsistab New Era, Latitude 64 lisab lendavaid kettaid oma tuntud kvaliteedis. Saarele saabujaid tervitame kosutava Vormsi Openi eripruuliga ning suu teeb magusaks Surfcafe. Meie peastaap asub saare epitsentris - pubis Krog no. 14. Nii reedel kui laupäeval toimuvad Krogis erinevad kõrvalvõistlused - selgitame välja täpsuskäe, viskame hole-in-one'i, mõõdame lennuväljal pikkust ning mängime erinevaid mänge.

Vormsi Openi eripruul

Vormsi Openi discgolfi peo üheks peasüüdlaseks ja ellukutsujaks on Jaanus Lõvi. 

Räägi lühidalt, mis mees oled ja mis sind seob Vormsiga?

Olen Jaanus, talvel elan Tallinnas aga suvitan viimased 10 aastat Vormsi muinasjutusaarel. Paljude lähimate sõpradega on nii läinud, et kui sa siia saarele ikkagi lõpuks saabud, siis siin on see salapärane miski, mis ei jäta enam rahule ja sa soovid ikka ja alati tagasi tulla.

Muidu mängin igal vabal hetkel tänaseks discgolfi, olen hästi aus kui ütlen, et vaba hetke puududes tekitan selle. Naisele ütlen kodus, et mul on tööteemadel üks koosolek, tegelikkuses aga lähen sõber Sveniga linnast Murastesse, Disclandi või ükskõik kuhu kettaid loopima. Võistlen siiski pigem enda peas, alati ja ainult iseendaga ja näen radadel tihtilugu veel sarnase diagnoosiga inimesi. Kui palju on mõistlik mõelda mängust ja mängida üldse discgolfi? Kas tõesti kogu aeg? Natuke kindlasti ei ole, keskmiselt ka ei ole ju. Teinekord ma mängin ka unes disci (parimad tulemused ongi ainult sinna jäänud). Kas sellele leidub ravi? Millal ma selle neetud mängu lõpuks ära õpin?

Jaanus Lõvi, Vormsi Open

Kust tuli idee korraldada Vormsil discgolfi võistlust? Mida võiksid mängijad antud nädalavahetuselt oodata?

Ühel ilusal päeval ostsime sõbraga oma Vormsi suvekoju discgolfi korvi. Järgmisel päeval tuli meile külla Kristjan Jaakma Kiviõli Seikluskeskusest ning kujundas selle korvi ümber 9 asetusega privaatse raja, sellest päevast alates me muru enam ei niitnud ja kõik muud saaretööd jäid kahetsusväärselt ootele. Eelmisel suvel sai saare keskus Hullo endale ettevõtlike kohalike kaasabil avaliku väikese raja, siis hakkasime mõtlema, et oot-oot siin annab korraldada midagi suuremat juba – idee Vormsi Openiks oli sündinud. Silver Leetma tuli mõttega kaasa juba enne kui olin jõudnud võistlust tutvustava lause vist lõpetada. Raimo Kimmel hoolitseb meil võistluse korralduse ja raja kujundamise eest.

Tärkav kevad on meie ürituseks just ideaalseim aeg, tuult ja vihma on tellitud vähe. Saarel kusjuures sajab vähem kui mandril, seega loodame parimat ilma. Võistlusrada ei tule kindlasti liiga lihtne, vaid pigem ikka põnev ja kõigi osalejate jaoks piisavalt väljakutsuv. Õhtu lõpuks oled väsinud, aga õnnelikum kui alustades. Kindlasti saad lahendada metsa ja taeva viskeid, erinevas pikkuses tunneleid, võimatuna näivaid putte ja lähenemisi. Lisa võimalustena saavad kõik soovijad meie lennuväljal pikimat draivi proovida ning Krog nr. 14 ees kõigi nähes toimuval putivõistlusel ala- ja ülarauaga silmitsi seista.

Vormsi pubi Krog no. 14

Kolm asja, mida Vormsit külastades peaks kindlasti tegema ja teadma?

Saare erakordset vaibi tunned kohe kui praam Rohukülast liikuma hakkab – kõik senine jääb korraga kaugele mandrile, puhkus on alanud. Osta praamipiletid juba varakult ära ja soovitame sõiduki kõik istekohad ära kasutada. Paneme liikuma ka ürituseks 9-kohalise bussi-takso, mis veab vajadusel huvilised tasuta sadamast võistluspaika, buss ootab maabudes sadamas. Saarel ringi liikumiseks saab bussiteenuseid võistluspäevadel samuti kasutada.

Vormsi tuletorn

Kindlasti tee vabadel hetkedel saarele tiir peale, käi ära Saxby majaka juures, külasta Rumpo nina ja saare kõrgeimat punkti Huitbergi paekühmu. Liigu läbi saare muinasjutuliste väikeste külade ning mõtle seejuures, et milline oli elu saarel siis kui seal elas 3500 rannarootslast – see ei olnud tegelikult üldse nii kaua aega tagasi.

Vormsilased armastavad loodust, merd ja oma metsi rohkem kui midagi muud. Valdav osa meie võistlusest toimub eramaadel, mistõttu palume saart austada. Ära jäta endast maha tühja taarat ja muud prügi, kõik peab jääma nii nagu saabusid ka sinu lahkudes.

Näeme Vormsil! ;)

Facebook'i üritus I Disc Golf Metrix