Rasmus Metsamaa: Usun, et see muudab mind paremaks sportlaseks

Rasmus Metsamaa: Usun, et see muudab mind paremaks sportlaseks

Kuidas ning mis ajendil tuli otsus hakata profisportlaseks discgolfis?

Esimesel kokkupuutel discgolfiga ei osanud arvatagi, et hakkaksin kunagi profisportlaseks ja et sellel alal üldse profisport eksisteerib. Igasugune võistlemine on terve elu mulle meeldinud ja iga päevastelt nädalamängudelt suurematele võistlustele minemine oli minu jaoks väga põnev. Mõningad tulemused hakkasid ajapikku tulema ning tekkis mingi arusaam, et vahepeal täitsa oskan seda mängu. Huvi ja tahtmine alaga tihedamalt tegeleda olid kindlalt olemas, lisaks unistus, et ühel päeval maksab keegi palka mulle discgolfi mängimise eest olid päris tugevad argumendid, et see minu jaoks hulljulgena tunduv samm teha ja ALL IN-i minna. Fun fact - esimesel profiaastal mu tulemused hoopis langesid.

Millal sai discgolf sinu jaoks uue tähenduse?

See sai alguse pärast esimest võistlust. Täpsemalt 26. juulil 2016 aastal, Saku Trilogy Challenge-il. Pärast seda hakkas võistlemine kohe meeldima ja iga nädalavahetus oli vaja osaleda kahel nädalamängul päevas. Nädala sees siis trennid ja teised nädalamängud. Palgatöölt tulin ära aastal 2020, alguses tuli kõik säästude pealt ja ka siis veel ei arvanud, et hakkangi elatist teenima ainult discgolfiga, aga üks asi viis teiseni ja nii ta läks.

Lisaks profisportlaseks olemisele oled ka treener. Mis protsessid antud teekonnal oled läbi teinud?

Selle aja jooksul olen andnud sadu eratrenne, kümneid koolitusi ja kõiksugu erinevaid üritusi seoses discgolfiga, mis on treeneriameti juures kusjuures kõige õpetlikumaks osutunud. Kõige selle juures olen tegelenud ka enda tehnika parandamisega, mis on andud väga palju tagasisidet ja samuti vaadanud youtube ja kogu uut infot enda tehnika peal ka rakendanud.
Ametlikuma poole pealt oman treeneripabereid discgolfis ja selle esimest ehk siis kolmandat taset. Antud taset ma tegelikult poleks pidanud oma hariduse tõttu tegemagi, aga kuna tol hetkel polnud teada, kui kaua võib võtta aega viienda taseme tulemine, siis tegin kohe ära, et oleks paberil ka ikkagi kirjas, et olen ametlikult treener.
Fun fact - discgolfi treenerimaterjalid koostamisse olen andnud vägagi suure panuse.

Foto: Rasmus Metsamaa erakogu

Kuidas näeb välja sinu tavapärane päev treenerina aga ka sportlasena?

Nauditavad on mõlemad päevad, aga eelistan alati ikkagi päeva sportlasena. Pikad päevad rajal või pikad üldfüüsise päevad on mu lemmikud. Treenerina on päevad erinevad kuna tegelen väga erinevate trennide/koolituste/tundidega. Mõnel päeval on hommikul koolis tunnid ja õhtul grupitrennid või siis mõned eratrennid päevas.

Kui palju on sul püsivaid treenitavaid ning kui tihti annad eratrenne?

Püsivaid treenitavaid on hetkel 1 (kui ennast ka arvestada, siis 2). Eratrennide hulk kasvab, kui ilmad lähevad ilusamaks, siis kasvab soovijate arv tublisti ning tavaliselt lausa liiga palju korraga. Talvisel ajal on trenne vähem, kuigi just siis oleks õige aeg tähelepanu tehnika parandamisele suunata. Loodetavasti inimeste huviliste harjumus tulevikus muutub ning ka talvine hooaeg saab tihedam olema.

Mis on sinu kõige ehedamad hetked treenerina?

Treeneriamet pakub emotsioone väga palju. Need emotsioonid võivad olla vägagi erinevad, mõnikord teeb tuju heaks, kui keegi saab hea viske ja pärast viset näitab ise ka emotsioone välja, et oi see oli nii hea. Teine kord see, kui pusime pikalt mingi probleemiga ja siis lõpuks leiame lahenduse, siis on mõnus rahulolu tunne. Omamoodi tore on ka see, kui keegi eestlasele mitte omaselt kiidab, et oli hea trenn või et trennidest on kasu olnud. Neid ilusaid ja emotsionaalseid hetki on kindlasti väga palju olnud, aga viimane kõige eredam hetk oli EDGL karikateapil Jõulumäel, kui trenniline täiesti võimatuna tunduvast olukorrast suutis võiduga välja tulla.

Kuidas mõjutab treeneriks olemine sinu sportlaskarjääri?

Kahte asja koos teha on omamoodi keeruline, aga samas usun, et need teadmised, mis ma treenerina olles saan, muudab mind kindlasti paremaks sportlaseks.


Oled lisaks eelnevale ka tehasemängija. Kuidas selleni jõudsid, mis suurimaks ajendiks oli ning mis hüved/kohustused sellega kaasnevad?

Sellest kohast olin ma pikalt unistanud ja mõnikord asjad lähevadki täide, kindlasti ei ole see tee olnud selline nagu ma ootasin, aga ikkagi on olnud see tore. Paar Eesti meistritiitlit aitasid sellele ilmselt kaasa. Leping on konfidentsiaalne, aga 100% aitab mu karjäärile kaasa. 

Millised kolm ketast sinu kotist on kujunenud lemmikuks?

Slammer - "Peaaegu kõik oma lähenemised teen Slammeriga -  eestkäega läheb iga tugevusega iga nurgaga, tagantkäega pigem viskan pehmemalt."

Honor - "Piisavalt stabiilne ja piisavalt kiire ketas, millega on natukene rohkem kontrolli kui driveritega. Sobib nii tagantkäele kui eestkäele."

Havoc - "Ketas, mis tõi minu viskearsenali rolleri ja siiamaani naudin rolleriviskamist selle kettaga."

Minu kotist leiad veel järgmised kettad:

Putterid: 
Emac Blend Judge
Medium Agent
Medium Gauntlet
Moonshine Maiden
Raptor Eye Fuzion-X Slammer

Keskmaa kettad: 
Orbit Trust
Soft Justice
Vip-X Moonshine Nikko Anvil
Classic Blend Suspect
Lucid Ice Suspect

Fairway kettad:
Gold Diamond
Moonshine Explorer
Grand Brave
Grand Honor
Gold Trident
Fluid Felon
Frost XXX
Gold Saint Pro

Pikamaa kettad:
Grand Strive
Gold X Ballista Pro
Fluid Enforcer
Lucid X Raider
Opto Havoc
Opto Air Ballista Pro
AdderKuidas on huvilistel kõige lihtsamini sinu trennidega ühineda?

Mine mu kodulehele 
www.rasmusmetsamaa.ee! Sealt leiad kontakti, kirjuta mulle ja leiame parimad lahendused.

Kui kellelgi lugejatest on samad unistused - jõuda profisportlaseks või hoopis treeneriks, siis mis oleks sinu kolm soovitust, et selleni kõige edukamalt jõuda?

1. Tee tööd ja näe vaeva
2. Sea eesmärgid, mida pead tegema selleks, et saada profiks ja jaga see väikesteks etappideks
3. Ole mitmekülgne mängija - valda erinevaid mänguelemente

Mis on sinu selle hooaja ootused ja eesmärgid discgolfis?

Mängida discgolfi, nautida discgolfi ja anda endast parim. Kuulata enda keha ja selle eest hoolt kanda!