Soome Prodigy Disc Pro Tour 2022 #1 Helsinki

Soome Prodigy Disc Pro Tour 2022 #1 Helsinki

Möödunud kolmapäeva hilisõhtul võtsid suurem osa Team64 Baltic mängijatest suuna Helsingi suunas, et panna ennast proovile Soome kõige kõvemate tippudega, kelle hulgas näiteks Seppo Paju, Niklas Anttila, Joonatan Häme, Daniel Davidsson, Oskari Vikströmi.

Võistlustulle läksid seekord Kaidi Allsalu, Maria Liivamägi, Roland Kõur, Erki Alliksoo, Mauri Villmann, Henar Ruudna, Hannes Kurn ja Rasmus Metsamaa.

Et sõit saaks kõikide jaoks muretult toimuda, siis korraldati reisile eelneval nädal fundraiser nädalamänge, mille kogutulu läks “Road to Tali” fondi. Õla sai alla panna nädalamängudel, mis toimusid Keilas, Tartus, Murastes, Järvel, Männikul ja Kohilas. Rõõm oli näha, et toetajaid oli nii palju ja Team64 Baltic tänab Teid kõiki kogu südamest! Nädalamängu parimaid aitas toetada Discgolf.ee.

Discgolf.ee


Kuna Tali rada oli kõikide jaoks uus, siis kogu neljapäevane päev oli täis avastusi. Teada on, et Tali rada on väga raske ja võiks lausa öelda, et kohati õnneküsimus. Esimene pool rajast kulgeb metsasel alal, kus on pikad ja kitsad koridorid ning mille fairway-d võisid kohati olla ka kõigest 6-8m, samal ajal mõlemal pool varitsemas OB-alad, kust tagasi fairway-le saamine võis olla ka omaette katsumus. Lisaks palju kallakutel radasid, kus võis saatuslikuks saada õnnetul roll. Teine pool rajast suundus avaramale alale, kus tuli mängu pikad visked, veel rohkem OB-alasid ja kõrguste vahesid. Kogu rajale andis funki juurde ka üpriski muutlikud ilmaolud - saime päikest, vihma, tuult ja isegi lund!

Võistlus oli seatud kolmele päevale, igal päeval üks ring. Rajale mindi golf stardiga, mis muutis meie päevad väga pikaks ning koju jõudsime alles 21 paiku õhtul. Kuna enamasti olid kõik eestlased korraga rajal, siis pidid kõik võistlusolukorras üksinda hakkama saama, mistõttu üksteist väga toetada ei saanud. Raja raskust arvestades oleks vahepeal mõni toetav sõna aga ära kulunud küll!
Sellegi poolest on hea meel, et igal ringil olid eestlased videopildis esindatud: esimesel kahel päeval mängis videopildis FPO-s võistlev Kaidi Allsalu ning finaalringiks õnnestus ennast liiderpuuli mängida Roland Kõuril. 
Soome Prodigy Disc Pro Tour’i liiderpuulis meie 14. aastane Roland, kelle vastasteks Niklas Anttila, Kristian Kuoksa ja Seppo Paju, vau!
Tublilt mängis ka Mauri Villmann, kes suurem osa viimasest ringist positsioneeris Top 6 hulgas. Mauri heast mängust räägib ka tänane PDGA uuendus - 1003! Nagu Silver Leetma juba jõudis öelda “Ühe salapärase discgolfari õpetlik lugu inspiratsiooniks järgnevatele põldvkondadele: kes tasa Järve talus sõuab, see tonniseks vennaks peale Talis käiku jõuab.”

Nii mõnelgi jäi Tali rada kohati alles kripeldama ja võib vist julgekt öelda, et näete meid kõiki seal veel kindlasti!


Eestlaste tulemused Prodigy Disc Pro Tour 2022 #1 Helsinki:

FPO

4.-7. Kaidi Allsalu

12.-13. Maria Liivamägi

MPO
7.-9. Roland Kõur

10.-12. Mauri Villmann

18.-23. Hannes Kurn

26.-30. Henar Ruudna

59.-61 Rasmus Metsamaa

95.-96. Erki Alliksoo

 Discgolf.ee Team64 Baltic

Foto: Aigar Loodla


Tali rada nõuab täpseid ja kontrollituid visked, Team64 Baltic mängijate
go-to kettad olid seekord järgmised:

Roland Kõur: Gold Ballista Pro ja Opto-G Teemu Nissinen Gobi, Origio Harp
Mauri Villmann: Ricky Wysocki Raider, Trust, Justice
Henar Ruudna: Explorer, Orbit Rive, Trust
Rasmus Metsamaa: Anvil, Defender, Adder
Hannes Kurn: Defender, Verdict, Harp
Erki Alliksoo: Rive, Enforcer, Trust
Kaidi Allsalu: Saint Pro, Harp, Defender
MariaLiivamägi: Havoc, Harp, Suspect


Videopildis edastas võistlust MDG Media, kelle poolt on tulemas peagi ka finaalringi video. 

Team64 Baltic tänab veelkord kõiki toetajaid ja kaasaelajaid! Järgmine Prodigy Disc Pro Tour etapp toimub 27.-29. mail Heinolas, millegi nii mõnigi eestlane on suuna võtnud. Tuled ka?