Tarmo Laiksoo: EPT#3 Estonian Open 2023 Powered by Prodigy Disc

Tarmo Laiksoo: EPT#3 Estonian Open 2023 Powered by Prodigy Disc

Suve alguses on toimumas järjekordne Estonian Open, räägi lähemalt, mis võistlusega on tegemist. 

Estonian Open on kahtlemata Eesti ja tegelikult ka Euroopa discgolfi üks tippsündmusi ning kõrgeima tasemega A-tier võistlusi, mis on toimunud juba alates 2013.aastast ja on võõrustanud alati palju maailmatasemel mängijaid üle kogu maailma – Ricky Wysocki, Paul Mcbeth, Eagle MacMahon, Albert Tamm, Kristin Tattar, Silver Lätt ja see nimekiri ei peatu niipea.
 
Aastast aastasse on võistlus kasvanud aina suuremaks ja professionaalsemaks. Oleme tänulikud Estonian Open korraldustiimiga, et kunagi võistlusele alguse pannud Rasmus Sepp, meid toona usaldas ning korraldusõigused edasi andis.

Discgolf.ee, Estonian Open, European Pro Tour

Estonian Open on ka European Pro Tour üks etappidest. Kuidas selleni jõudsite? 

Jah, meil on suur au olla teist aastat järjest üks European Pro Tour etappidest ja selle võimaluse eest täname Juha Kytot (EPT CEO) ning kogu EPT (loe: European Pro Tour) korraldustiimi.

Alates sellest ajast kui Estonian Open on Rotmeister DG MTÜ alt korraldada olnud, on peasponsoriks olnud Prodigy Disc/Prodigy Disc Europe. 2021.aasta teises pooles pöördusid nad meie poole küsimusega, et neil on plaanis 2022.aastal tulla nö “turule” uue professionaalseima ja kõrgeima tasemega võistlussarjaga, mida Euroopa discgolf seni näinud on ning nad väga sooviksid, et Estonian Open oleks üks uue võistlusarja etappidest. Loomulikult olime kahe käega poolt ning edasine on ajalugu.

Oleme kindlalt ennast EPT korraldustiimile tõestanud, et oskame kõrgetasemelist võistlust läbi viia ning juba etteruttavalt loodame peagi välja tulla veelgi suuremate ambitsioonidega 2024.aastaks ja edasi.

Discgolf.ee, European Pro Tour, Estonian Open

Estonian Open on üks suurematest discgolfi üritustest Eestis, mis toob kohale võistlejaid ka teistest riikidest. Kes on siiani olnud peamised Estonian Openi külastajad, millistes riikides kõige populaarsem ja kas olete täheldanud läbi aastate ka muutust? Mis toob võistlejaid ikka ja jälle tagasi? 

Estonian Openil on alati osalenud Euroopa ja ülejäänud maailma koorekiht ja meil on selle üle väga hea meel. Näiteks 2022.aastal osales võistlusel 12ne erineva riigi sportlased ning MPO divisjonis, 25 1000+ PDGA reitinguga mängijat. Ma võin küll eksida, aga ma julgeks väita, et nii tugevat “isikkooseisu” ei ole ühelgi teisel Eesti võistlusel olnud.

Statistiliselt eraldi ei ole järgi kontrollinud, aga ilmselt enim võistlejaid on Soome, Eesti, Rootsi, Norra. Kõige “eksootilisem” riik, kust osaletud on, on Austraalia (Luke Bayne). 

Ma arvan, et Estonian Openile meelitab mängijaid ikka ja jälle tagasi see, et võistluskeskus on suurepärane, rajad on suurepärased ning alati hooldatud ning võistlus ise on professionaalsel tasemel läbiviidud.

Väike reklaamijupp ka siia – oleme hetkel ainukene Euroopa tippvõistlus, mis on võõrustamas mõlemat valitsevat maailmameistrit - Paul Mcbeth (MPO) ja Kristin Tattar (FPO).

Discgolf.ee, European Pro Tour, Estonian Open

Registreerimine Estonian Openile on avatud. Kui palju võistlejaid võistlusele peale mahub, millistel tingimustel ja kas veel jõuab ühineda? 

Estonian Openile mahub peale kuni 144 mängijat ning võistlusel on esindatud kaks divisjoni -  MPO (Mixed Pro Open) ja FPO (Female Pro Open). Registreerimise voorudest on hetkel käimas 4.voor, kus on oodatud mängijaid PDGA reitinguga MPO 940+ ja FPO 860+. 

5.registreerimisvoor avaneb 13.märtsil, kus me ootame end kirja panema mängijaid PDGA reitinguga MPO 920+ ja FPO 840+. Registreerimine lõppeb 24.aprillil, peale mida jagame välja ka wild carde. 

Lisaks on toimumas ka võistlusnädala esmaspäeval 29.märts 2023, algusega ~18:30 Estonian Open Monday Qualifier, mis on PDGA C-tier kategooria võistlus ja kus MPO ja FPO divisjonide võitjatele on auhinnaks makstud pääse põhivõistlusele.

NB! Mis on erinev eelmisest aastat – alates 2023.aastast on kõikidel European Pro Tour etappidel (kaasa arvatud siis ka Estonian Openil), kohustuslik olla PDGA Official Certified, st. võistlusel osalejal peab olema sooritatud TD (loe: Tournament Director) eksam. Eksam peab olema sooritatud vähemalt 1.nädal enne võistluse algust. Vastasel korral mängima ei pääse!

Link eksamile - https://www.pdga.com/rules/exam

Discgolf.ee, European Pro Tour, Estonian Open


Discgolf.ee, Estonian Open, European Pro Tour

Räägime natukene ka rajast. Võistlus toimub traditsioonide kohaselt Kõrvemaal, mis on üks professionaalsematest radadest Eestis. Kes siiani pole Kõrvemaale sattunud, siis milliste sõnadega sa Kõrvemaa rada iseloomustaksid? 

Täiesti tõsi jutt – Sportland Kõrvemaa Prodigy Discgolf park on kindlasti üks Eesti TOP3 radadest. Sarnast küsimust küsis minult ka eelmisel aastal EPT üks LIVE ülekande kommentaaroritest (Andrew Gum) ja vastasin ka toona nii – Kõrvemaa rada pakub huvitavat kombinatsiooni männimetsast ja muruga kaetud fairway’dest, mis on kunagi 2016.aastal käsitsi sisse lõigatud ja pideva hooldamise tulemusena, just selline discgolfi sihtkoht (ing.k „discgolf destination“), kuhu kõik peaksid tulema. Lisaks 2016.aastal mitme Eesti tippmängija ning Seppo Paju poolt disainitud layout, on vaid kirss tordil.

Discgolf.ee, European Pro Tour, Estonian Open

Sinu parimad mälestused seoses Estonian Openiga.

Ma arvan, et selleks on 2019.aasta Estonian Openi MPO divisjoni võitja Kevin Jones’i (Prodigy Disc) võidu/tänukõne, kus ta ütles, et see oli tema senise discgolfi karjääri üks kõige paremini korraldatud ja läbiviidud võistlus, kus ta üldse osalenud on. Väga palju paremat motivatsiooni „boosti“ ei ole vist ühel korraldajal võimalik saada!

Estonian Openi korraldustiim tänab väga Discgolf.eu’d nende küsimuste ja huvi eest!

Lugejatele aga - ketas korvi ja näeme Kõrvemaal 2.-4.juuni 2023!

Fotod: Celin Lannusalu @discgolfvisuals