Nädalavahetusel mängiti Tallinna Lauluväljakul 24h discgolfi

Nädalavahetusel mängiti Tallinna Lauluväljakul 24h discgolfi

17.-18. juunil mängiti Tallinna Lauluväljakul 24h discgolfi. Kõvemad discgolfientusiastid läbisid ööpäeva jooksul 575 korvi.

Tulemused Disc Golf Metrixis: https://discgolfmetrix.com/2068948

"3 kuud tagasi tekkis Tõnis Soppel 24-tunnise discgolfi maratoni idee. Panime kohe päeva kalendrisse kirja ja hakkasime ideed edasi genereerima. Registreerimise avanedes tundus, et sellest hullusest hakkab osa võtma rohkem kui 200 inimest, kuid lõpuks jäi sõelale 30 vaprat!" kommenteeris võistlust peakorraldaja Ralf Rogov.

"17. juuni hommikul sai paika pandud 40-korviline rada Tallinna Lauluväljakul. Peale tööd kogunesid mängijad, et kätte saada oma playerpack ja minna sooja tegema (mida ei teinud peale Soppe tegelikult mitte keegi). Kell 19 tehti start esimesele 24h maratonile maailmas (NB: Quinessi rekord on hetkel ühe rootslase käes, kes üksi mänginud 24h järjest)," lisas Rogov.

Peakorraldaja Ralf Rogovi kokkuvõte:

Esimesed paar tundi tundus, et keegi ei puhka. Näod olid rõõmsad... veel. Tõnis Soppe vajutas kohe koos Vaikoga gaasi põhja ja tundus, et see duo plaanib miskit hullu tulemuse poole pealt. Kella 23 ajal sõitis Lauluväljaku alale RedBulli auto, kes tegi mängijatega selfie-sid ja jagas energiajooki.

RedBull

Südaöösel, kus paar mängijat läksid koju puhkama, et hommikul värskemana tagasi tulla, hakkas Erki Müüri sünnipäev. Selleks hetkeks tuli Lauluväljakule selle suve „kargutiitlit” kandev Kert Ambus, et kõik ikka oma silmaga üle vaadata. Kella 3 ajal öösel sõitis mere parklasse takso, kust väljus Olybeti pokkeripealik Karev, kes tuli samuti uudistama, mis hullusega tegu.

Kell 5 hommikul tõstis ta käed püsti, tellis takso ja ütles: „Hullud!” ning lahkus. Varahommikul tekkisid mängijatel esimesed villid. Kellel lõigati kohe villid katki, kes lasi loomulikul viisil katki minna – kõike juhtu. Hommikul kell 11 tuli see, mida keegi ei soovinud – hakkas vihma sadama.

Kartsime, et vihm murrab mängijad ja loobutakse, aga võta näpust! Hommikul tulid tagasi isegi need mängijad, kes eelmisel õhtul koju läksid. Kui mängitud oli 22h, siis üks mängijatest otsustas joostes veel 2 ringi läbida. JOOSTES! Saage tuttavaks Hanna Maria Antsoniga! Kui 23h oli selja taga, siis uskuge või mitte, ütles Tõnis Soppe järgmised sõnad: „Ma olen vist väsinud!”

24h läbitud! Järjest mängisid Tõnis Soppe ja Vaiko Järvi! 2 ringiga jäi maha Sander Ivarinen, kuid võib öelda, et need 3 meest mängisid kõik need 24h! Tõnis ja Vaiko läbisid selle ajaga 575 korvi ja umbes 60 km. Sander ei jäänud palju alla, läbides sama ajaga 540 korvi. Teised puhkasid, kes natuke vähem, kes rohkem.


Võistlusel viskasid topsi ühe viskega:

Margit Viilep 2x, Ranno Kannel 2x, Björn Marrandi, Tõnis Soppe, Tauno Teder ja Anita Akimenko.

Ja nüüd kõige olulisem! Sõbrad/toetajad – ilma TEIE panuseta poleks olnud see üritus kaugeltki selline nagu ta oli! Suured tänud: Sportland Eesti, Olybet, Belief, Discgolf.ee, Dynamic Dics, Latitude 64, Red Bull, Jalajälg, printed.ee, Tallinna Lauluväljak, Tallinna Kesklinn ja Andidye. Timmo Ordjas, Kaspar Sale, Jaanus Ilves, Sanna Nõmm, Erki Müür – suur suur kummardus teile!

Tõnis Soppe