CHALLENGE X SAKU SUURHALL: Putiralli võitsid Ly Teder ja Hannes Kurn

CHALLENGE X SAKU SUURHALL: Putiralli võitsid Ly Teder ja Hannes Kurn

Pühapäeval toimus unikaalne discgolfi võistlus. Nimelt viidi mõõduvõtt läbi Saku Suurhallis. Sisetingimustes discgolfi toimub Eestis harva ning toimivas kontserthallis võistluse korraldamine teeb selle omakorda veel erilisemaks. Isegi Superstaari saade kolis TV3 väiksesse stuudiosse, et discgolfaritele Suurhall vabastada.

Lennuka idee peale, korraldada putiralli Saku Suurhallis, tuli Ralf Rogov, kes on ka varem erilisi paiku välja valinud ja võimatuna näiva teoks teinud. Nii on tema korraldatud võistlustel saanud osaleda sadu inimesi nii Vabaõhumuuseumis, Tallinna Vanalinnas kui ka isegi Linnahallis, millest sai inspiratsiooni Cristopher Nolan, kes kasutas sama halli filmi „Tenet“ võteteks.

Saku Suurhalli tuli kokku 100 mängijat, kes tegid 2 ringi 50 erineval rajal. Osalemiseks võttis igaüks kaasa 4 putterit. Mängijatel avanes võimalus näha Suurhalli telgitaguseid ja pääseda ruumidesse, kus varem pole käidud. Võistlus toimus läbi kogu hoone – nii tribüünidel, põrandal, koridorides kui ka isegi riietusruumides.Challenge X Saku Suurhalli peakorraldaja Timmo Ordjasele oli tegemist esimese tema korraldatud suurvõistlusega. „Kui Ralf helistas ja pakkumise tegi, ei mõelnud ma sekunditki ning võtsin väljakutse vastu. Võistluspäeva hommikul oli kerge närv sees, kas ja kuidas jõuame kogu vajaliku töö õigeaegselt ära teha, kuid tänu korralikule tiimile, mis töötas kui kellavärk, olime kell 11:30 täielikult valmis“, ütles ta.

Ordjas lisas, et kui puttimine pihta hakkas ning rajal nautivaid inimesi nägi, sai ta aru, et on väga kõva üritusega hakkama saanud. Timmo tänab kõiki osalejaid ning ka oma meeskonda, kelleta see võistlus oleks toimumata jäänud!

Korraldustiimi liige Mari-Liis Joa tõdes samuti rõõmsalt, et kõik sujus hästi ning korraldusega oldi õigeks ajaks valmis. Kõik võistlejad said õigeaegselt sisse registreeritud ja testitud.

„Challenge X ise ole megafun ja läks nii ruttu! Boonuseks olid lõpus CTP ja Ring of Fire, kus lennutasime kettad tribüünidelt põrandal asuva korvi suunas, ning loomulikult palju loosiauhindu. Seekordne loos jäi eriti meelde. Keerlev ratas suurel ekraanil oli nagu Super Summi keerutamine!“, rõõmustas Joa. Korraldaja toob samuti esile oma tiimi, kellega oli lausa lust sündmust läbi viia. Võistlusel sai harjutada erinevaid põnevaid puttimisvõimalusi – põlvelt puttimist, rollerit, turboputti, jump-putti ja unhyzerit, mis oskused tulevad kindlasti teistel võistlustel tulevikus kasuks.Naiste divisjonis mängis ennast esimeseks Ly Teder. Teisele kohale platseerus Kaidi Allsalu ja kolmandaks tuli Viktoria Kossenkova. Teder tõi välja võiduvalemi, mis seisneb ikka raja läbimängimises ja harjutamises: „Alguses ei saanud vedama ning siis ei saanud pidama. Alles teise ringi lõpul sain puti tööle. Oleks võinud kolmanda ringi ka mängida“. „Mängu lõpus vaatasin tulemusi ning Kaidil oli mängida veel 9 rada ning vahe oli 10 punkti. Minul polnud enam muuta midagi. Jäin Kaidi tulemust jälgima. Kui Kaidil oli mängida veel 4 rada ja vahe oli rohkem kui 8 punkti, oli selge, et võit on minu“, ütles triumfeerinud Teder.Meeste divisjonis võitis Hannes Kurn, kes edestas oma järgmist konkurenti Oscar Timanit lausa 10 viskega. Richard Eermann tuli kolmandaks. Kurn oli hommikul abiks võistluse valmis seadmisel, kuid saatuse tahtel võttis tuplad just enda üles pandud radadelt.

Saku Suurhalli Challenge X ei oleks saanud toimuda ilma suurepärase tiimi ja toetajateta!

Sügav kummardus ja suur aitäh Timmo Ordjas, Mari-Liis Joa, Allan Lullu, Tõnis Soppe, Vaiko Järvi, Kaspar Järvi, Ülari Aav, Hannes Kurn, Kert Ambus, Jaanus Ilves, Sanna Nõmm, Philip Klaar, Eduard Halbekov, Tiit Peetsalu ja Sander Ivarinen.

Südamlikud tänusõnad sponsoritele: Saku Suurhall, Disc Golf Metrix, Sportland, Discgolf.ee, Puls. Nutrition, Belief Energy Water, Meeskond, DynamicDiscs, Latitude64 ja Kalev/Cramo.