Päikest, vihma ja tuult - nädalavahetusel krooniti Latitude64 Festivali uued tšempionid!

Päikest, vihma ja tuult - nädalavahetusel krooniti Latitude64 Festivali uued tšempionid!

Nädal täis discgolfi ehk Latitude64 Festival 2k21, mis teist aastat järjest toimus Pärnumaa parimates discgolfi parkides - Jõulumäel, Jõekäärus ja Sindis on selleks korraks lõppenud.

Nädala esimeses pooles mängiti erinevaid nädalamänge ning sai ka PDGA reitingut. Põhivõistlusele eelnes juba tavaks saanud paarismäng Jõulumäe kollasel. Kuni 1750 Disc Golf Metrixi võistlusklassis mängisid esimesed kaks parimat paari viiki - Lauri Tõkke/Heikki Pukk ja Richard Tuhk/Kaur Nukka. Tulemuseks seitse alla PAR-i. Kolmandale kohale tulid samuti võrdse tulemusega Ken-Kristjan Toomjõe/Hannah Jürgenson ja Erik Kunimägi/Tauno Kaare. 1750+ võistlusklassis näitasid head minekut Erki Alliksoo/Rasmus Metsamaa -17 alla PAR-i. Teine koht Taavet Leppik/Marthen Tasalain ning kolmandaks tulid Mihkel Jõulu/Omar Meltsa.

Reede õhtuks kihas Jõulumäe Tervisespordikeskus discgolfaritest, vabu voodikohti majast leida ei olnud võimalik. Mängis mõnus muusika, vaadati EURO2020 ning mängiti erinevaid mänge alates kaerama käe äkksurmast lõpetades Kan-Jami ja Cornhole-iga. Avatud oli Trilogy PRO-shop ning mängijad said lunastada oma players packe. Ärevus oli kergelt hinges, sest põhivõistluse avapauguni oli vähem kui ööpäev.

Trilogy PRO-shop

Kui reedel oli ilm ideaalilähedane, siis laupäeval puhus tuul ning ilm oli heitlik. Esimese ringi ajal said mängijad rajalt maha kuiva jalanõuga, kuid teisel ringil keeras ilm vihmaseks ning niigi väljakutsuvad ja füüsiliselt rasked rajad võtsid oma. Sügav kummardus ja aitäh kõikidele mängijatele, kes võistluse lõpuni tulid ning vabas õhkkonnas discgolfi nautisid. Laupäeva õhtul koguneti taas Jõulumäele, et vaadata taaskord jalgpalli ning nautida lisaks kõigele muule ka Andreas Palli LIVE muusikat. Tantsu vihuti hiliste õhtutundideni ning päeva lõpetuseks õnnitleti sünnipäevalast Triin Paabot ühise sünnipäevalauluga. Pühapäeval oli kavas üks võistlusring ning pinget jagus igasse klassi.

Andreas Pall

Tulemused Disc Golf Metrixis: https://discgolfmetrix.com/1437437

MPO esikolmik: Rasmus Metsamaa, Mauri Villmann, Karl-Martin Marrandi
FPO esikolmik: Keiti Tätte, Kaidi Allsalu, Laura Kikkas
MP40 esikolmik: Raimo Kimmel, Priit Randes, Tarmo Vilipõld
MP50 esikolmik: Miroslavas Jurgelevicius, Raimo Laosma, Marko Mööl
MA3 esikolmik: Steven Lippmaa, Madis Rosenberg, Erki Kurakin

Muljeid jagavad võistluse üks peakorraldajatest Raimo Kimmel, MPO klassi uus kuningas Rasmus Metsamaa ja naiste parim Keiti Tätte

Raimo Kimmel: “2021 Festival on selleks korraks läbi. Üle 350 osaleja alustas seda korralikku sõitu Ameerika mägedel ja lõppu jõudsid ainult tugevad. Eranditult kõigi lõpetajate kohta julgen seda öelda. Peale eelmise aasta Festivali teatasin Silverile, et 2021. aastal ma ei osale, ainult aitan korraldada. Metrixi üles ehitamine ja selle haldamine on tegelikult päris korralik virr-varr ja olles ise mängijana kirjas, on päris väsitav peale ringe hakata Metrixiga möllama. Eriti laupäevaõhtune MA3 divisjoni regrupeerimine. Sellel ajal kui festivalirahvas Andreas Palli laulu saatel tantsu vihub, istun mina läppari taga ja tõstan neid MA3 kangelasi mööda Metrixit edasi-tagasi. Aga mees annab oma sõna, mees võtab oma sõna. Ei suutnud ikkagi seda lubadust täita ja nii, viimasel hetkel, ennast ikkagi kirja panin. Laupäev läks ikka nii nagu igal aastal - läppari ekraani jõllitades ja mängijaid siia-sinna paigutades. Enam vähem kesköö paiku said asjad paika ja oligi aeg teki alla pugeda, sest tantsud olid ju lõppenud. Aga tegelikult, üritus on ju võimas ja mõeldud teile, hea discgolfi rahvas. Mul on ainult rõõm olla sellel karussellil ja aidata kaasa nii fantastilise korraldusega ürituse toimumisele. Silver vääriks medalit. Loodan, et tema jõud ja jaks ei rauge korraldada ka kahekümnes Latitude 64 Festival.”

Keiti Tätte: “Latitude Festival on minu jaoks olnud iga suve must go üritus. See on üks neist vähestest discgolfi nädalavahetustest, kus saab aja maha võtta ja mõnuga lõbutseda. Alati on kohal kindel seltskond ning iga aastaga lisandub uusi tulijaid, keda näeb kindlasti ka järgnevatel aastatel. Super seltskond, jalka, Andreas Pall ja Cornhole turniirid varajaste hommikutundideni on mõned märksõnad sellest super nädalavahetusest! Kõik 3 discgolfi ringi sain mängida väga toredate inimeste seltsis ning naiste puulis sai mängida ka enda jaoks uute ja positiivselt üllatavate naistega. Esimene ring Jõekäärus oli tänu tuulele väga väljakutsuv, aga poiste positiivne seltskond ei lasknud ebaõnnestunud visetel tuju rikkuda. Teine ring Jõulumäe punasel rajal kostitas meid väikese, kuid tiheda vihmasajuga. Minu ring +1 tuli olukorras, kus enamus pari päästmise putid läksid ka circle 2st sisse, kuid mitmed birdie putid ka ringist seest mööda. Ring ise oli füüsiliselt ja vaimselt raske, kuna tegemist oli juba päeva 2. ringiga ning kestuseks tuli 3,5 tundi. Pühapäev ja viimane ring Jõulumäe kollasel rajal - terve esimese poole rajast ei saanud ennast üldse käima ning polnud selliseid 100% õnnestunud viskeid. Õnneks sain mängu teises pooles ennast käima ja suutsin teha enda tavapäraseid draive, millega sai rahule jääda ja lõpetuseks ka paar birkot võtta - selline positiivne lõpp kogu mängule. Omalt poolt õnnitleksin kõiki poodiumikohti ning tänaksin kõiki oma toredaid puulikaaslasi, kogu festari seltskonda ning suurim kallistus Silverile ja kogu tema tiimile selle SUPER nädalavahetuse eest!”

Rasmus Metsamaa: “L64 festivali nädal on see, mida tasub oodata terve aasta ja pettuma selles ei pea. Tänud kõigile, kes on seotud selle ürituse korraldamisega! Eelmine nädal ei sujunud nii nagu eeldasin, seega oli see nädal hea võimalus, et oma vead parandada. Kolmapäeval alustasime PDGA weekly-ga ja lõpetasime Jõekääruga. Kuna mängisin varutossudega, siis õnnestus väsimus-vigastus kannale tekitada, mis kergelt häiris olemist ja pani pabistama, et võib midagi tõsisemat olla. Saime selle nädalavahetuse siiski mängitud. Mängupilt polnud see, millega oleksin rahul olnud, aga keskmisest tuulisemad olud tegid kõigil ringi keerulisemaks ja seekord piisas sellest võiduks. Head meelt teevad reedene paarikas Erki Alliksooga ja 2. ring punasel, kus draivid tulid kergelt ja väga täpselt, mis teevad ka puttimise kohe lihtsamaks. Tänud toakaaslastele, kõikidele kaasaelajatele, Klaar Puhastusele ja Bobo Fishingule! Nüüd tuleb Jörgen Puisi kuldseid juhiseid jälgida. Annan kehale puhkust ja tegelen valutavate kohtadega, et järgmistel võistlustel 100% valmis olla!"

Latitude64 Festivali sponsorid: Tanker, Belief, Piletilevi, Rademar, Koolimaja ja Latitude64. Radadega aitasid Pärnu discgolfiklubid HIO ja Albatross. Sügav kummardus ka Jõulumäele, te olete parimad! Aitäh.

Näeme 2k22. 10.-12. juuni. Ikka Pärnumaa. Ikka Jõulumäe. Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/946857342549406

FPO võitjad Latitude64 Festival discgolf

MPO võitjad Latitude64 Festival discgolf

MP40 võitjad Latitude64 Festival discgolf

MP50 võitjad Latitude64 Festival discgolf

MA3 võitjad Latitude64 Festival discgolf