Euroopa meistrivõistlused discgolfis 2023 pakkusid unustamatuid emotsioone

Euroopa meistrivõistlused discgolfis 2023 pakkusid unustamatuid emotsioone

Aasta 2023 oodatuim discgolfivõistlus Eestimaa pinnal on kirjutanud ennast spordiajalukku ja inimeste südametesse! 16.-20- augustil toimund Euroopa meistrivõistlused discgolfis toimusid auväärsel Tallinna Lauluväljakul, kus tiitli nimel võistlesid Euroopa parimad discgolfarid neljas erinevas divisjonis (MPO, FPO, MJ18, FJ18).

Neli päeva täis kõrgtasemelist discgolfi pakkus unustamatuid emotsioone nii mängijatele kui ka pealtvaatajatele. Põnevaid positsiooniheitlusi leidis kõikidest divisjonidest. Võistluse säravamatest hetkedest võiks välja tuua MJ18 esimese päeva uskumatu tulemuse Egert Hütt poolt, kes mängis läbi aegade kōige kõrgema PDGA reitinguga ringi (1087) Eesti discgolfi ajaloos ja seda olles vaid 15 aastane. Egert Hütt ringi tulemus skooriga -13 jäi ka Euroopa meistrivõistluste 2023 rajarekordiks!

Sarnase templi lõi ajalooraamatusse ka Kristin Tattar, kes 2. võistlusringi raames mängis senini oma parima ringi - PDGA reitinguga 1054 (varasem rekord 1033), antud tulemus on paremuselt viies ring naiste discgolfi ajaloos!

discgolf.ee, EDGC2023

Kui mees- ja naisjuuniorites oli esialgu parimate positsioonide peale tihe rebimine, siis neljanda päeva lõpuks olid tiitlivõitjad üsnagi kindlad ja seda eelkõige FJ18 divisjonis, kus soomlasest tiitlivõitja Iida Lehtomäki edu teise koha ees oli lausa 11 viset! Kolmikvõidu Soomele tõid seekord MJ18 divisjoni poisid, kus Euroopa meistriks 2023 krooniti Onni Ruusunen.

Nii FPO kui MPO divisjonides suutsid ennast koheselt liidriks mängida ka meie uued Euroopa Meistrid - FPO divisjonis Kristin Tattar ning MPO divisjonis Dennis Augustsson, kusjuures hoidsid mõlemad eelnimetatud oma edu kõigil neljal päeval! 

Discgolf.ee, EDGC2023, Dennis Augustsson

discgolf.ee, EDGC2023, kristin tattar

Ilmselt kõige unustamatumaid emotsioone suutsidki meile pakkuda just MPO ja FPO divisjonid, kus ülikindlat edu näidanud Dennis Augustsson näitas kõrgtasemelist discgolfi nii oma tehniliste oskuste kui tugeva mentaalsemängu osas. Seda võib kinnitada ka mäekõrgune edu teise koha ees, milleks lõppskooris jäi lausa 10 viset!

Ka Kristin Tattar läks viimasele päevale peale kindla liidri ja kindla eduga, milleks oli lausa 16 viset. Ilmselt ei osanud sel hetkel ükski sportlane ega pealtvaataja antud edus kahelda. Küll aga ei ole discgolfis midagi kindlat enne, kui viimane ketas on korvis. Siinkohal olime kõik tunnistajateks Kristin Tattari emotsionaalselt raskele viimasele otsustavale võistlusringile Euroopa meistrivõistlustel ning nii mõneltki pealtvaatajalt võis leida mureliku pilgu, et kas tõesti jääb kauaoodatud Euroopa meistritiitel kodupubliku ees võitmata?
Vaatamata ebaõnnestunud ringile trooniti Kristin Tattar Euroopa meistriks 2023 ja ilmselt ei kahtle ükski lugeja, et tegemist võis olla discgolfi ajaloo kõige emotsionaalsema võiduga! Vaata videot ja tunnista hetke oma silmaga!

Euroopa meistrivõistluste 2023 tulemused:

FPO
I koht Kristin Tattar (-11)
II koht Silva Saarinen (-8)
III koht Eveliina Salonen (-3)

Discgolf.ee, EDGC2023, Kristin Tattar

MPO
I koht Dennis Augustsson (-37)
II koht Jesse Nieminen (-27)
III koht Tuomas Hyytiäinen (-25)

Tutvu Euroopa meistrivõistluste 2023 kõikide MPO ja FPO tulemustega siin.

Discgolf.ee, EDGC2023, Dennis Augustsson

FJ18
I koht Iida Lehtomäki (+9)
II koht Ida Emilie Nesse (+20)
III koht Kristýna Jurčíková (+31)

Discgolf.ee, EDGC2023, Iida Lehtomäki

MJ18
I koht Onni Ruusunen (-25)
II koht Elias Luukkonen (-22)
III koht Onni Arminen (-18)

Tutvu Euroopa meistrivõistluste 2023 kõikide MJ18 ja FJ18 tulemustega siin.

Discgolf.ee, EDGC2023, Onni Ruusunen

Euroopa meistrivõistluste 2023 MPO ja FPO divisjonidest kanti üle ka otsepilt erinevatesse kanalitesse - Delfi TV ja Inspira. Võistlusringid on järelvaatamiseks üleval aga MDG Media Youtube kanalil!

Võistlust käis koha peal jäädvustamas lisaks teistele ka Delfi reporterid, kelle uudised saate järgi lugeda ja vaadata siin.

Suure pildikogu erinevatelt fotograafidelt leiad aga siit! 

 

Fotod: Mauri Levandi